Social Leaders na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Agencja Social Leaders stworzyła dedykowane gify w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. To pierwsza lokalna kampania branded content w Polsce. Do stworzenia GIFów agencja użyła aplikacji GIPHY.

GIPHY to potężne narzędzie, które osadzone jest w wielu ekosystemach mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, WhatsApp, Tinder, Snapchat czy nawet w aplikacji walutowej fintechu Revolut. Dzięki inicjatywie Social Leaders teraz każdy może wysłać w wiadomości prywatnej lub umieścić na swoim Instastories stickers upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę.

Stworzone naklejki zostały dedykowane przede wszystkim młodej grupie docelowej, tj. Milenialsom i Digital Natives. To oni najchętniej korzystają z funkcji oferowanych przez media społecznościowe i w taki sposób zachęcają innych do celebrowania święta. Aby wyszukać GIFy trzeba posłużyć się następującymi słowami-kluczami: niepodlegla, polska i 11listopada.

“Platforma GIPHY to atrakcyjne narzędzie z dużym potencjałem reklamowym, które nie zostało jeszcze zagospodarowane przez marki. Od kilku miesięcy obserwuję duże zainteresowanie ze strony marketerów u naszych zachodnich sąsiadów. W Polsce wykorzystanie tego narzędzia w komunikacji marketingowej jest znikome. Dlaczego to zrobiliśmy? Dane wykorzystania stickersów/gifów w codziennej komunikacji użytkowników mediów społecznościowych przyprawiają o zawrót głowy.” – komentuje Mateusz Bojanowski, Creative Strategy Manager  w Social Leaders i inicjator pomysłu na stickersy.

W ostatnim czasie powstały też GIFy skierowane do młodej grupy docelowej w USA, które zachęcały do wzięcia udziału w wyborach, tzw. “Midterm Elections”: https://giphy.com/midtermelections

Za projekt GIFów na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości odpowiada Martyna Zarembska – Art Director w agencji Social Leaders.

Urszula Kopeć

PR Asisstant

Udostępnij

Polecane posty

6 przykazań mądrego Social Media Managera

Potknięcie komunikacyjne, wadliwy produkt, złośliwy klient – potencjalnie każda z tych rzeczy może wywołać social mediowy kryzys. Jeśli dodatkowo screen negatywnego komentarza, pozostawionego bez reakcji

czytaj wpis

Nowe twarze w agencji Social Leaders

Do działu Client Service dołączyły dwie nowe Creative Project Managerki. Marta Krawczyk i Klaudia Miłoszewska będą odpowiedzialne za obsługę nowych i obecnych klientów agencji oraz

czytaj wpis