Lubisz wysyłać emoji i GIFy? Poznaj emotikony przyszłości!

Nasz sposób komunikacji wciąż ewoluuje. Były już wiadomości tekstowe, tekstowe emoji, symbole emoji i stickersy. Nawet ruchome GIF-y nie są już niczym nowym. Standardowe formy porozumiewania się to już całkowity przeżytek. Co zatem stanie się w momencie, gdy do GIFów dodamy naszą ulubioną muzykę, piosenki wybranych wykonawców oraz różne dźwięki pasujące do sytuacji?

Treści bez użycia żadnych emotikonów są nie tylko nudne, ale również nie przekazują wszystkich emocji. Dopiero użycie emoji, naklejki czy ruchomego GIFa urozmaica nam zwykłą rozmowę. Dzięki nim możemy łatwiej wyrazić nasze emocje i myśli. Bez zbędnych słów potrafimy zaciekawić naszych odbiorców ruszającym się obrazkiem. GIFy to nie tylko symbole, ale także duża dawka pozytywnego humoru. Co zatem stanie się w momencie, gdy dodamy do nich naszą ulubioną muzykę, piosenki wybranych wykonawców oraz różne dźwięki pasujące do sytuacji? Jeszcze bardziej ożywimy zwykłą rozmowę na Snapchacie, Messengerze czy WhatsAppie! Z myślą o tym powstały TuneMoji – Sound Gifs, czyli nic innego jak muzyczne gify!
 
TuneMoji to aplikacja, dzięki której możemy udostępniać GIF-y muzyczne, memy i filmy w swoich ulubionych aplikacjach (WhatsApp, iMessage, Facebook Messenger, Snap, Twitter, Skype i inne). Od teraz użytkownicy mogą publikować nowe GIF-y na czacie lub w swojej historii, a wszystko to dzięki integracji z usługą TuneMoji firmy zewnętrznej. Takie połączenie z innymi aplikacjami stało się możliwe po tym, jak firma Snap otworzyła platformę Snap Kit dla zewnętrznych programistów. Platforma Snapchat dodała z kolei jeszcze więcej dźwięków i piosenek, aby użytkownicy częściej korzystali z jej usług, wpływając przy tym na popularność platformy. Ten krok z pewnością będzie miał dobry wpływ na platformę, która w ostatnim czasie doświadczyła spadku popularności.
 
TuneMoji pozwala znaleźć ulubionych artystów, a także znane filmy i programy telewizyjne. Oferuje również możliwość stworzenia remiksu wizualnych i muzycznych fragmentów GIF-a. Jak zatem posługiwać się nową aplikacją? TuneMoji działa podobnie jak Giphy, posiadając rozbudowaną galerię GIF-ów. Dzięki niej możemy wyszukać ruchome obrazki, które będą odpowiadać naszemu nastrojowi. Do nich dobieramy różne piosenki i dźwięki, z których wszystkie są licencjonowane. Następnie wybieramy aplikację, w której chcemy udostępnić nasz ruchomy obrazek z muzyką.
 
Owa nowość zawiera niestety jedną podstawową wadę, a mianowicie nie można otworzyć innego programu, a następnie wysyłać muzycznych GIF-ów z wnętrza aplikacji. James Fabricant, CEO firmy TuneMoji, twierdzi, że firma pracuje nad ściślejszą integracją ze wszystkimi swoimi partnerami do przesyłania wiadomości, do których należą również Instagram i WhatsApp. Całość zaczyna się sukcesywnie rozwijać, więc z pewnością za jakiś czas zostanie jeszcze bardziej ulepszona.
 

“Zmiany, które zachodzą w naszej komunikacji są obecnie nieuniknione. Powstające nowości to przede wszystkim rozwój naszego porozumienia się, ciągłej dostępności online, a także zwiększającej się konkurencji na rynku Social Mediów.” – komentuje Martyna Zarembska, Art Director w Social Leaders

TuneMoji to firma z siedzibą w Londynie. Jej fundusze opiewają na wartość około 6 milionów USD i pochodzą od takich osób jak współzałożyciel Napstera Sean Parker, członek zespołu Black Eyed Peas will.i.am oraz DJ David Guetta.

Urszula Kopeć

PR Assistant

Udostępnij

Polecane posty

6 przykazań mądrego Social Media Managera

Potknięcie komunikacyjne, wadliwy produkt, złośliwy klient – potencjalnie każda z tych rzeczy może wywołać social mediowy kryzys. Jeśli dodatkowo screen negatywnego komentarza, pozostawionego bez reakcji

czytaj wpis

Nowe twarze w agencji Social Leaders

Do działu Client Service dołączyły dwie nowe Creative Project Managerki. Marta Krawczyk i Klaudia Miłoszewska będą odpowiedzialne za obsługę nowych i obecnych klientów agencji oraz

czytaj wpis